Аденоїдит у дітей: що робити

Головна / Блог / Аденоїдит у дітей: що робити

Всі батьки сильно переживають за чадо, якщо у нього болять аденоїди, і надмірне хвилювання виправдано. Патологія мигдалин дихальних шляхів у дітей може займати до 87% (в залежності від віку) в структурі захворювань ЛОР-органів. Їх хронічне запалення є суттєвою проблемою, так як діагностується більш ніж 50% в групі часто хворіючих дітей і може привести до серйозних ускладнень. Якщо ваша дитина потрапила в цю категорію, лікарі рекомендують приймати респіраторний пробиотик Бактобліс для зміцнення власного захисту організму.

Аденоїдит – запальний процес мигдалин носоглотки (аденоїдів), який проявляється на тлі захворювання ГРВІ або застуди. Глоткова мигдалина локалізується в критичній зоні – на перетині дихальних і травних шляхів, там, де реєструється найбільш інтенсивний антигенний вплив, як інфекційний, так і неінфекційний. Швейцарський пробіотик Бактобліс витісняє патогенну мікрофлору ротоглотки і гальмує аденоїдні вегетації.

Кашель при аденоїдиті у дитини виникає в основному вночі через горизонтальне положення тіла. Якщо з’явився такий симптом, значить, це друга або третя стадія збільшення мигдаликів. Захворювання з’являється тільки у дітей, у яких аденоїди не вилучено. Він буває хронічним або гострим. Симптоми аденоїдита у дітей:

 • різке підвищення температури;
 • рясне слизове або гнійне виділення з носа;
 • можлива поява хропіння вночі;
 • низький або гугнявий голос;
 • закладеність вух і носа;
 • біль і клубок у горлі;
 • важке дихання носом.

Встановити правильні симптоми аденоїдита у дітей і призначити лікування повинен педіатр у співпраці з ЛОРом. Отоларинголог оглядає глоткові мигдалини. Якщо трапляється гострий аденоїдит у дитини або його важко виявити, призначають додаткові дослідження: рентген і ендоскопію.

Після визначення діагнозу призначають лікування і профілактику. Спершу аденоїдит намагаються вилікувати – цей етап можливий, навіть якщо дитині тільки рік. Це тривалий процес, що вимагає від батьків і дітей особливої ​​уважності. При гострому аденоїдиті у дитини можуть призначити операбельне лікування.

Аденоїдит у дітей: лікування

Тривалість процесу лікування залежить від багатьох факторів. Тому, якщо ви ставите питанням, як швидко вилікувати аденоїдит у дитини, все залежить від стадії захворювання, тривалості і симптомів. Важливо правильно дотримуватися денного режиму. Хронічний аденоїдит у дітей лікується активним проведенням часу на вулиці, рухомим іграми і харчуванням з вітамінами. Ліки може призначити тільки лікар. Гострий аденоїдит у дітей проявляється такими симптомами:

 • переривчастий сон;
 • утруднене дихання;
 • висока температура;
 • виділення гною зеленувато-коричневого кольору.

Хворобу лікують промиванням морською водою по кілька разів на день (про це краще дізнаватися у ЛОР-лікаря). Після цього процесу слід капати судинозвужувальні краплі. Якщо у дитини кашель при аденоїдиті, лікування складається з гормональних, антигістамінних препаратів. У складних ситуаціях можуть призначити антибіотики і оперативне втручання.

Хронічний аденоїдит у дітей поєднується з усіма частими ЛОР-захворюваннями і може вести до ряду небезпечних ускладнень – хронічна гіпоксія, кондуктивна приглухуватість та ін. Розвиток ускладнень пов’язують з формуванням хронічного запалення глоткової мигдалини, якому сприяє вірусно-бактеріальна персистенция в її мигдалинах, що веде до зменшення продукції антимікробних пептидів і локальної недостатності захисних механізмів.

Вкрай важливо запобігти подальшій появі хвороби і проводити профілактику респіраторних захворювань. У цьому вам допоможе швейцарський пробиотик Бактобліс. Він витісняє патогенну мікрофлору ротоглотки і гальмує аденоїдні вегетації. Також, важливим є те, що Бактобліс відновлює природну мікрофлору слизових оболонок ротоглотки і підвищує стійкість організму до бактерій. Прийом пробіотика можна почати з 10 днів, який можна продовжити і до 90 днів. Чим довше прийом, тим краще результат – здорова дитина, якого не мучить аденоїдит.