Чим шкідливі антибіотики для дитини

Головна / Блог / Чим шкідливі антибіотики для дитини

Антибіотики – це речовини, що пригнічують ріст і життєдіяльність мікроорганізмів. В даний час термін застарів, і кошти з подібними властивостями називають «протимікробні препарати».

Антибіотики для дітей, дорослих пацієнтів призначають при захворюваннях, викликаних чутливою до них бактеріальної флорою. Не застосовуються при інфікуванні вірусами і грибками.

Вважається, що першим виявив властивість цвілі пригнічувати патогенну флору А. Флемінг в 1928 році. Але ще в 1896 італійський лікар Б. Гозио виділив з пенициллиновой цвілі речовини, що пригнічують спори сибірської виразки. У 1938 році Г. Флорі і Е. Чейн виділили чистий пеніцилін і розробили технологію виробництва препарату.

Як діє ліки

Антибіотики надають протимікробну дію при зовнішньому застосуванні і в інших середовищах організму. Виділяють 2 групи препаратів з різним механізмом дії:

Бактеріостатичні – патогенна флора Не ​​вмирає під дією лікарського засобу, але не може розмножуватися.

Бактерицидні – пригнічують бактеріальні клітини. Їх залишки виводяться з організму природним шляхом.

Коли потрібно пити антибіотики дітям, дорослим пацієнтам визначає лікар. Ефективність препарату оцінюється через 48-72 години після початку терапії.

Загальні побічні ефекти лікування антибіотиками дітей – це придушення корисних бактерій-симбіонтів, що становлять нормофлору слизових оболонок. Інша неприємна симптоматика залежить від хімічної будови препарату. Щоб компенсувати цей негативний ефект від прийому антибіотиків, лікарі рекомендують приймати респіраторний пробиотик Бактобліс. Він допомагає відновити нормофлору носоглотки.

Вплив прийому антибіотиків на організм дитини

Антибіотики дітям призначає лікар при доведеній бактеріальної інфекції. Курс лікування залежить від тяжкості захворювання. Чи не скасовувати препарати самостійно після зникнення симптомів.

Недотримання рекомендацій лікаря викличе такі наслідки антибіотиків у дітей:

 • дисбактеріоз;
 • біль в животі, горлі;
 • активізація грибкової флори;
 • розвиток резистентності до препарату;
 • зниження рівня імунного захисту.

Як запобігти шкоді антибіотиків і відновити організм після лікування

Для зниження ризику розвитку дисбактеріозу, інших ускладнень, і відновлення організму після прийому протимікробних засобів використовують пробіотики.

Ці препарати містять апатогенние для людини бактерії – лактобаціли, біфідо- і пропіоновокислі бактерії, деякі штами стрептококів і стафілококів. Виділяють:

 • кошти для кишкової флори;
 • препарати для слизових оболонок статевих органів;
 • респіраторні пробіотики, до яких відноситься Бактобліс.

Бактобліс – особливості респіраторного пробіотика

Мікрофлора носоглотки і верхніх дихальних шляхів – це перша лінія захисту організму від патогенної флори. При лікуванні бактеріальних інфекцій вона піддається дії загальносистемних препаратів, місцевих антибактеріальних засобів.

Швейцарський пробиотик Бактобліс містить штам апатогенного SSalivarus K12.

Переваги препарату:

 • простота прийому – не потрібно щодня приходити в лікарню. Досить 1 таблетки на добу для дітей від 3 років і дорослих або 1 саше для малюків від 6 місяців;
 • ефективність – протягом 3 діб відбувається колонізація носоглотки;
 • активізація клітин імунітету;
 • зниження частоти рецидивів;
 • попередження розвитку резистентності до інших лікарських препаратів.

Батьки часто обговорюють лікування дітей антибіотиками, наводять аргументи за і проти. Не ставайте на будь-яку сторону. Чи давати дитині антибіотики? Це питання вирішуйте з лікарем і тільки при наявності показань. Відновити ж мікроценоз допоможе респіраторний пробиотик Бактобліс.