Антибіотики при респіраторних захворюваннях

Головна / Блог / Антибіотики при респіраторних захворюваннях

Респіраторні захворювання за визначенням ВООЗ – це хвороби, що вражають органи дихальної системи. Вони зачіпають носові ходи, носоглотку, бронхи, легені. Включають в себе як гострі запальні процеси, так і хронічні патології.

Типові респіраторні захворювання у дітей:

 • ГРЗ та ГРВІ;
 • тонзиліт або ангіна;
 • бронхіт, включаючи обструктивну форму;
 • пневмонія;
 • астма.

Збудниками є віруси, бактеріальна і грибкова флора. Шляхи передачі – повітряно-крапельний, оральний, контактний.

Симптоматика залежить від виду патогена. Загальні ознаки – підвищення температури, біль у горлі, ринорея, слабкість, кашель, чхання.

Антибіотики і резонність їх прийому при ГРВІ

Антибіотик – це речовина, що пригнічує бактеріальну клітину. Використовується при лікуванні захворювань, викликаних чутливою до нього флорою.

Дитячі антибіотики, як і лікувальні форми для дорослих, не активні по відношенню до вірусів, грибків та дріжджів. Показання для їх призначення при респіраторних захворюваннях – це вторинне інфікування при вірусній інфекції або доведена бактеріальна природа запального процесу в носоглотці, нижніх відділах дихальної системи.

Плюси антибіотика – це придушення бактеріальної флори, поліпшення стану пацієнта, профілактика ускладнень. Недоліком препаратів цієї групи є знищення корисних бактерій-симбіонтів в кишечнику, на слизових оболонках носоглотки, підвищення ймовірності розвитку грибкових захворювань.

Антибіотик для дітей при застуді викличе такі побічні ефекти:

 • порушення флори слизових оболонок носоглотки, кишечника;
 • діарея або запор;
 • зниження імунного захисту організму.

Після курсу антибіотиків лікар призначить препарати для нормалізації мікрофлори. Традиційні пробіотики для дітей після антибіотиків, як правило, мають таблетовану форму. Вони розраховані на відновлення популяції кишкових бактерій-симбіонтів.

Але перший захисний бар’єр організму – це мікрофлора слизових оболонок носоглотки. Бактобліс від Блустоун-Фарма – перший респіраторний пробіотик виконаний у вигляді таблеток для розсмоктування в ротовій порожнині. Він містить штам Streptococcus salivarius. Це природний мешканець верхніх дихальних шляхів. Він швидко відновлює баланс мікрофлори шляхом колонізації ротової порожнини та носових ходів.

Респіраторний пробіотик Бактобліс

Респіраторні захворювання простіше попередити, ніж лікувати. Але, як правило, все відбувається навпаки і доводиться відновлюватися після курсу агресивних препаратів.

Пробіотик Бактобліс сприяє нормалізації мікроценоза носоглотки, органів дихальної системи. Його застосування показано після курсу антибіотика, для профілактики ГРЗ та їх ускладнень, підвищення опірності організму в розпал сезонних епідемій.

П’ять плюсів пробіотика Бактобліс:

 • працює у вогнищі запалення;
 • містить штами стрептокока – природного жителя слизових оболонок носоглотки;
 • не містить цукру, лактози;
 • зручна форма;
 • режим дозування – 1 шт. на добу.

Важливо не тільки підібрати ліки від застуди для дітей, а й попередити її рецидив. Активний компонент швейцарського пробіотика Бактобліс витіснить патогенну флору, відновить нормальний мікроценоз носоглотки, підвищить загальну опірність організму дитини.