Набридли ГРЗ?

Головна / Блог / Набридли ГРЗ?

Подбайте про ротову порожнину!

Громадський транспорт, магазини, дитячі садки, школи та офіси – куди не глянь, скрізь нас оточують віруси та бактерії. При цьому, як відзначають фахівці, доросла людина переносить гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) в середньому не рідше 2-3 разів протягом року, дитина – в 6-10 разів. Саме ніс, глотка і гортань – верхні відділи дихальних шляхів – стають на «фронтовій лінії» захисту нашого організму. При цьому сприйнятливість до захворювань цих органів багато в чому залежить від стану мікрофлори слизової оболонки респіраторного тракту. Адже порушення в системі неспецифічної резистентності верхніх дихальних шляхів призводять до розмноження вірусів, розвитку запального процесу та активізації бактеріальної сапрофітної флори.

Уникнути розвитку ряду неприємних симптомів, таких як неприємний запах з рота, підвищення частоти респіраторних захворювань і т.д., можна, подбавши про нормальну мікрофлору ротової порожнини й носоглотки.

І в цьому аспекті особливий інтерес українських споживачів може привернути продукт «Бактобліс», який нещодавно почали випускати в новій формі саше для найменших членів сім’ї.

У нормі, і ніс, і глотка і навіть вуха заселені мікроорганізмами. При нормальному імунітеті вони не тільки не завдають шкоди, але і, навпаки, роблять позитивний вплив, утворюючи так звану біоплівку, яка запобігає заселенню організму патогенними мікробами.

Зокрема, мікрофлора ротоглотки дуже різноманітна і представлена ​​нейсеріями, діфтероіди, альфа-гемолітичними, гамма-гемолітичними стрептококами, ентерококами, мікоплазмами, коагулазоотріцательние стафілококами, моракселла, бактероїдами, актиноміцетами та ін. У верхніх дихальних шляхах переважають стрептококи та нейсерії, крім того, в них представлені стафілококи, гемофільна бактерії, пневмококи, мікоплазми та ін.

При цьому серед безлічі перерахованих вище бактерій переважають саме стрептококи з їх типовими представниками Streptococcus mutans, Str. М’який, сер. salivarius і ін. Причому бактерія Str. salivarius однією з перших, колонізує стерильний рот новонародженого.

Тому не дивно, що при порушенні балансу мікрофлори в порожнині рота і верхніх дихальних шляхах саме Str. salivarius викликає особливий інтерес у якості пробіотика (для підтримки в здоровому стані слизової оболонки респіраторного тракту).

Чому важливо підтримувати баланс?

Порушення мікробіологічної рівноваги в організмі можуть викликати абсолютно різні причини. Серед таких: несприятливі фактори навколишнього середовища (переохолодження і т.д.), хронічні захворювання, алергія, фізичний, інтелектуальне і психоемоційне перенапруження, прийом антибактеріальних, гормональних та інших лікарських засобів, незбалансоване або недостатнє харчування, гіповітаміноз та ін.

Тому питання відновлення мікрофлори, особливо респіраторного тракту, сьогодні є досить актуальним. Адже хронічні захворювання ЛОР-органів займають значне місце в структурі захворюваності як у дорослих, так і у дітей.

У зв’язку з цим особливу увагу слід звернути на респіраторний пробіотик “Бактобліс”, до складу якого входить червоний штам Str. salivarius BLIS K12. Він сприяє відновленню бактеріального балансу ротової порожнини та верхніх дихальних шляхів за рахунок колонізації вже на 3-тю добу і має здатність одночасно виділяти 2 бактеріоцини (Salivaricina А2 і В), що обмежують зростання безлічі видів патогенних бактерій, таких як Streptococcus pyogenes, Haemophilus influenza, Streptococcus pneumonia, Moraxella catarrhalis, Micrococcus luteus, Streptococcus anginosus, Eubacterium saburreum, Micromonas micros і ін.

Пробіотичні мікроорганізми, які виділяють бактеріоцини, здатні конкурувати з патогенною мікрофлорою за живильне середовище і «витісняти» її представників, тому колонізація бактеріоцинпродукуючого штаму Str. salivarius BLIS K12 в ротоглотці і його конкуренція з патогенами за живильне середовище викликає особливий інтерес для відновлення мікрофлори респіраторного тракту з метою запобігання захворювань ЛОР-органів.

Ряд клінічних досліджень продемонстрував потенціал пробіотика Str. salivarius BLIS K12 у зменшенні кількості епізодів розвитку і рецидивів таких захворювань, як фаринготонзиліт, інфекції глотки, отит – у дітей (Di Pierro F. та ін., 2012; Ді П’єро Ф. та ін., 2014; Ді П’єро Ф. et al., 2016) і стрептококовий фарингіт і/або тонзиліт – у дорослих (Di Pierro F. та ін., 2013).

Бактобліс - від маленького до великого!

Пробіотик “Бактобліс” спеціально розроблений для дорослих і дітей у якості додаткового джерела прибутків з метою відновлення природної мікрофлори після антибіотикотерапії, запобігання розвитку бактеріальних і вірусних захворювань, підвищення резистентності організму до інфекцій в період сезонних захворювань і підвищення резистентності дитячого організму до інфекцій перед відвідуванням дитячого садка, школи, вищих навчальних закладів.

Також пробіотик “Бактобліс” буде актуальним для осіб, знайомих з такою проблемою, як неприємний запах з рота, тому що причиною цього може бути порушення мікрофлори ротової порожнини. Одним з аргументів на користь продукту “Бактобліс” є зручність його застосування – всього 1 таблетка для розсмоктування в добу, що неодмінно буде гідно оцінена споживачами, які готові відновити баланс мікрофлори в ротовій порожнині або позбутися від неприємного запаху з рота. Рекомендований курс застосування Бактобліса становить від 10 днів. Приємний полуничний аромат і солодкий смак дозволять батькам уникнути клопоту при вживанні «смачних таблеток» їх дітьми.

Крім звичної для українського споживача таблеточної форми, “Бактобліс” з’явився на вітчизняному ринку в формі саше для застосування у дорослих і дітей з 6 міс. Крім такого необхідного пробіотика, “Бактобліс” саше містить необхідний організму вітамін D 3 (холекальциферол), який протягом останніх десятиліть використовується в медичній практиці завдяки його здатності впливати на ряд метаболічних процесів і змінювати функціональний стан різних органів і систем. В останні роки багато уваги приділяється ролі цього вітаміну в роботі імунної системи.

Так, для малюків виробник рекомендує використовувати один пакетик саше на добу, бажано у вечірній час перед сном. Для цього необхідно відкрити пакетик, висипати його вміст в чистий посуд, опустити вологу пустушку в порошок і потім помістити в рот дитини.

Необхідно почекати близько 30 секунд до повного розчинення порошку і повторювати процедуру, поки порошок не закінчиться. Також вміст пакетика можна розчинити невеликою кількістю води (близько 2-3 мл) і давати невеликими порціями з ложки протягом 5 хв.