Чи можна вберегти дитину від застуд влітку?

Головна / Блог / Чи можна вберегти дитину від застуд влітку?

Тільки ви вилікували дитину від чергового нежитю, а за два дні вона кашляє. На лікарняний вам не можна: у вас кінець місяця, початок кварталу, новий співробітник, цікавий проект, або ви просто самотужки вимушені забезпечувати родину.

Та, навіть, якщо є золота бабуся – часті застуди зовсім не корисні для дитини. Особливо прикро хворіти влітку, коли саме час їсти морозиво та купатись.

Чому дитина може захворіти влітку?

Оральна мікрофлора має дуже важливе значення для збереження здоров’я дитини та підтримання можливості адаптуватись до нових умов. Якщо немає постійного природного захисту слизових рота і горла, застуду може спровокувати навіть відпочинок у теплу пору року, коли переохолодження можливе лише короткочасно. Будь-який протяг, зайві п’ять хвилин у морі, незвична питна вода можуть спровокувати активність тих бактерій на слизових, які викликають захворювання лише за певних умов. Ці бактеріі називаються умовно патогенними і часто викликають запалення горла після переохолодження, тобто застуду.

Корисні бактерії створюють на слизових рота та верхніх дихальних шляхів захисне середовище, захищають дитину від інфекцій. Не в кожного ці бактерії присутні в потрібній кількості та складі. Найцінніші з них – Streptococcus salivarius K12.

Та навіть якщо одразу пощастило отримати сильну захисну мікрофлору, її можна втратити при застосуванні місцевих антисептиків та системних антибіотиків. Ці ліки діють не лише на хвороботворні бактерії, а знищують всі, що потрапляють у зону їх дії. Як тільки слизові опиняються стерильними, їх одразу ж заселяють мікроорганізми, частіше за все патогенні. Тому багато дітей, які часто хворіють на ЛОР-інфекції, не мають тривалого захисту після одужання.

Як вберегти дитину від частих застуд?

Чи можна менше залежати від обставин та несподіваних зустрічей зі збудниками інфекцій? Так, якщо дитина матиме постійний склад особливих захисних бактерій рота і горла. Особливо важлива для захисту від інфекцій присутність на слизових рота та носа бактерій Streptococcus salivarius K12. Вони мають властивість продукувати дві речовини, які природним шляхом стримують розмноження патогенних бактерій: Salivaricin А2 і В. Такий спосіб профілактики та боротьби з інфекціями є абсолютно безпечним навіть для новонародженої дитини.

Для дитини, що часто хворіє на запалення горла, нежить, отит, стоматит, це може стати рятівним рішенням. Адже слизові рота та верхніх дихальних шляхів є бар’єром для подальшого проникнення інфекційних агентів в організм. Коди бактерії Бактобліс створюють захисні колонії на слизових, це також зменшує кількість умовно патогенних бактерій у роті і горлі. Тому дитина стає більш стійкою до зовнішнього перепаду температури та появи інших несприятливих умов середовища. Тобто банальна застуда буде траплятись значно рідше.