Прибіотики. Що це таке і навіщо вони потрібні

Головна / Блог / Прибіотики. Що це таке і навіщо вони потрібні

Прибіотики – це живі мікроорганізми, позитивно діють на здоров’я людини. Вони пригнічують патогенну флору, відновлюють мікроценоз ротової порожнини, кишечника, слизової оболонки статевих органів.

Прибіотики показані при доведеному дисбактеріозі після лікування антибіотиками та іншими агресивними лікарськими засобами. Препарати цієї фармгрупп застосовують в педіатрії, гастроентерології, гінекології, пульмонології.

Класифікація пробіотиків і види

Класифікація пробіотиків обширна. Вчені виділяють наступні групи апатогенних для людини бактерій:

 • Прибіотики для нормалізації кишкової флори – можуть бути виконані на основі живих мікроорганізмів, засобів немікробного походження, що стимулюють ріст і розмноження нормофлори.
 • Прибіотики для колонізації слизових оболонок – вони виконані з продуктів обміну нормофлори. Представником цієї групи є Бактобліс.
 • Активні компоненти колонізують слизові оболонки носоглотки. Це підвищує опірність організму до респіраторних інфекцій, що особливо важливо для дітей і дорослих, які перебувають в зоні ризику по контакту з патогенною флорою.
 • Продукти харчування, що стимулюють ріст корисних бактерій-симбіонтів.

За кількістю видів мікроорганізмів в одному препараті виділяють:

 • монокомпонентні;
 • полікомпонентие;
 • антагоністи – мікроорганізми, що не належать до нормофлору і пригнічують патогенні бактерії;
 • сімбіотікі – комплекс з пробіотика і пребіотика.

Поняття найефективніший прибіотик не існує. Препарати призначає лікар після обстеження пацієнта.

Про Пробіотики Бактобліс

Респіраторний прибіотик Бактобліс від швейцарської компанії Блустоун-Фарма призначений для відновлення микроценоза ротової порожнини і верхніх дихальних шляхів.

Діюча речовина – Streptococcus salivarius K12. Це представник нормофлори носоглотки. Продукт відноситься до монокомпонентні засобів. Це пробіотик для дорослих, включаючи вагітних жінок, і дітей від 6 місяців.

Дослідження показали, що він сприяє вивільненню 2 видів лантібіотіков. Вони пригнічують патогенні штами стрептококів, стафілокок, моракселлу, гемолитическую паличку.

Як приймати пробіотики від Блустоун-Фарма? Бактобліс – це таблетки або порошок для розсмоктування в ротовій порожнині. Активні компоненти діють в носоглотці, що не контактуючи з шлунковим соком.

Ефективна доза для всіх категорій пацієнтів становить 1 таблетка або саше на добу. Курс – від 10 днів. За свідченнями продукт приймають до 3 місяців.

Респіраторний пробиотик Бактобліс – це біологічно активна добавка. Ефективність його доведена в дослідженнях, які були виконані відповідно до Гельсінською декларацією.

Плюси продукту:

 • місце дії – ротова порожнина – відновлює біоценоз після використання місцевих і загальносистемних антибіотиків;
 • простота прийому – його розсмоктують в роті, для дітей є варіант саше;
 • физиологичность – активний компонент є природним мешканцем носоглотки;
 • доступність – купити пробиотик в Україні можна в багатьох аптеках.

Ротова порожнина, носоглотка – це вхідні ворота для інфекції. Прийом респіраторного пробіотика Бактобліс допоможе не тільки відновити її мікроценоз, а й попередити ГРВІ, тонзиліти, бронхіти та інші патології дихальної системи.

У нас на сайті ви можете вибрати кращі пробіотики в Україні. Наші фахівці підкажуть, де знаходиться найближчий до вас аптеки, де можна придбати засоби цієї групи.