Як позбутись стоматиту у дитини?

Головна / Блог / Як позбутись стоматиту у дитини?

Лікувати дитину від стоматиту, зазвичай, доводиться із застосуванням антибактеріальних та протигрибкових препаратів. Але навіть тривалий курс цих ліків не завжди остаточно припиняє запальний процес слизової оболонки рота. Інфекція нерідко виявляється стійкішою за препарати, особливо, якщо запалення організоване різними видами мікроорганізмів одразу. Чому це можливо?

Як збудникам стоматиту вдається протистояти протимікробним препаратам?

Виявлено, що найстійкішими до впливу ліків є змішані колонії грибків та бактерій. Їх сила в тому, що вони різні.Мікроорганізми з різним типом обміну та способом харчування створюють спільноту та підтримують одне одного за несприятливих впливів. Коли застосовують антибіотик грибки прикривають бактерії, коли протигрибкове бактерії допомагають витримати це грибкам.

Спільноти грибків та патогенних бактерій утворюють щільну біоплівку, яку важко зруйнувати повністю, вона швидко відновлюється.

Змішані колонії провокують більш важкі стоматити

Пов’язані в одну біоплівку різні мікроорганізми поводять себе більш агресивно щодо слизових, аніж могла би ізольована колонія окремо. В таких умовах грибки глибше проникають в слизові та можуть там міцніше утримуватись під прикриттям бактерій. Пошкодження тканин при цьому значно більші.

Важкість перебігу хвороби залежить і від загального стану здоров’я

Чи є в дитини ресурси протистояти чужерідним агентам? В якому стані його імунна система загалом, та бар’єрні функції слизових зокрема? Навіть кількість солодкого на день та тривалість чищення зубів на ніч мають значення.

Кількість інфекційних захворювань та кількість курсів антибіотиків також впливає на склад мікроорганізмів у роті та горлі. В стані невпинної війни з інфекцією природний захист втрачається.

Чи є вихід із замкненого кола?

На слизових ротової порожнини завжди живуть мікроорганізми, в роті не може бути стерильно. Кожного разу, коли вдається знищити патогени антибіотиками/протигрибковими, слизові знов заселяються мікробами.

Ми можемо грати на випередження, та заселяти слизові бактеріями-захисниками, які складають стійкий до патогенних організмів бар’єр. Це допомагає уникнути створення патогенною флорою стійких до препаратів біоплівок.

Яку тактику лікування стоматитів пропонують лікарі?

Дослідження дії Бактобліс на колонії патогенних мікроорганізмів виявило, що навіть при наявності змішаної патогенної флори, грибки плюс бактерії, він допомагає припинити запалення та позбутись інфекції. Антибактеріальна та протигрибкова терапія без застосування Бактобліс не показали такої ефективності.

Більш докладне вивчення процесів протидії Бактобліс інфекції в цьому дослідженні виявило його пряму протидію змішаним колоніям прикріплюватись до слизових рота. Збудники стоматиту просто не мали змоги проникати в слизові та руйнувати їх. Під дією Бактобліс вони швидко та безпечно виводились в стравохідтобто проковтувались зі слиною та їжею – де вже не могли завдати шкоду.

Під час лікування стоматиту та для його профілактики завжди доречно застосовувати Бактобліс. Він може бути частиною комплексної терапії. Одужання від стоматиту в цьому випадку буде відбуватись набагато швидше, а ризик переходу хвороби в хронічну форму значно знижується.