Чи можна приймати Бактобліс під час хвороби?

Лікар може призначити Бактобліс у комплексі з іншими засобами, або вже після курсу лікування. Чому так?

Бактобліс прискорює одужання

Бактобліс рекомендовано застосовувати при перших ознаках респіраторного захворювання протягом 10 днів, на ніч, по 1 таблетці або 1 саше після чищення зубів. Це прискорює одужання та знижує ризик розвитку ускладнень.

За відомостями видання modern-pharmacy.com.ua, прийом Бактобліс під час респіраторної хвороби зменшує вираженність симптомів:

  • набряку і гіперемії верхніх дихальних шляхів
  • хворобливих відчуттів в носоглотці
  • загальної інтоксикації (слабкості, млявості, сонливості, вередування,тощо)

При цьому підсилюється захисна бар’єрна функція лімфаденоїдного кільця та прискорюється одужання.

Застосування Бактобліс при гострій респіраторній інфекції

Клінічно доведена ефективність Бактобліс при гострому стрептококовому тонзилофарингіті.

Було проведено відкрите рандомізоване контрольоване постреєстраційне дослідження, що відбулося у клініці дитячих інфекційних хвороб НМУ імені О.О. Богомольця, Київській міській дитячій інфекційній лікарні м.Києва під керівництвом Крамарьова С.О. у 2020. У дослідженні взяли участь 50 дітей віком від 2 до 17 років із діагнозом «гострий стрептококовий тонзилофарингіт».

Основна група пацієнтів отримували в комплексному лікуванні Бактобліс. Контрольна група отримувала стандартну терапію, яка не включала респіраторну флору, згідно з локальним протоколом діагностики й лікування тонзилофарингіту.

В результаті було виявлено, що Бактобліс прискорює одужання при тонзилофарингіті у дітей. Це полягає у зменшенні як загальних так і місцевих симптомів: лихоманки, болю у горлі, нашаруванні на мигдаликах, збільшення лімфатичних вузлів, тощо.

Бактобліс в лікуванні хронічної респіраторної інфекції

У Полтавській обласній клінічній лікарні ім. М.В. Скліфосовського було проведене дослідження дії Бактобліс при лікуванні хронічного тонзиліту.

У дослідженні брали участь 36 дітей зі встановленим діагнозом «рекурентний тонзилофарингіт».

У дітей, які отримували промивання лакун піднебінних мигдаликів фізіологічним розчином натрію хлориду і приймали по 1 таблетці Бактобліс на ніч протягом 1 місяця, спостерігалось значне зменшення неприємного запаху з рота та дискомфорту у горлі.

Перед першим прийомом Бактобліс лікарі радили прополоскати рот і горло 0,05 % розчином хлоргексидину, аби зменшити кількість хвороботворних бактерій та покращити колонізацію слизових оболонок Streptococcus Salivarius K12.

Особливості застосування при антибіотикотерапії

Корисні бактерії, також як і хвороботворні, гинуть під дією антибіотиків та антисептиків. Тому, для ефективної колонізації слизових оболонок Streptococcus Salivarius K12 рекомендовано застосовувати Бактобліс не раніше ніж за дві години після використання місцевого антисептика, та за добу після прийняття останньої дози антибіотика.

Якщо Бактобліс було застосовано перед курсом антибіотиків, то після завершення лікування потрібно знов пропити курс Бактобліс, 30 днів поспіль.