Історія створення Бактобліс

Є діти, які майже не хворіють на ангіну, отит чи тонзиліт, їх не турбують стоматити, та інші, звичні батькам, захворювання. Навіть нежить у цих дітей тільки-но розпочався – і вмить зникає. Ніяких крапель та промивань. Може ви навіть таких дітей не бачили ніколи. Та одного такого хлопчика у минулому столітті спостерігав допитливий лікар, який згодом і створив Бактобліс®. [1]

Особливі бактерії для рота і горла

Якось у Новій Зеландії професор Джон Тагг помітив, що один хлопчик з його оточення за кілька років не мав звичних дитячих проблем зі здоров’ям, які розвиваються після ГРВІ або застуди. Адже вірусні ураження верхніх дихальних шляхів та різкі переохолодження в дитячому віці часто призводять до розвитку гнійних ускладнень, іноді затяжних або навіть хронічних. Це робить дитинство суцільною боротьбою за спокій, деяким маленьким пацієнтам допомогти важче за інших.

Тож, лікар замислився, та став вивчати склад бактерій рота і горла цього хлопчика. Він порівняв її з респіраторною флорою інших дітей, і знайшов відповідь!

Головною відмінністю мікрофлори завжди здорової дитини була наявність у великій кількості бактерій Streptococcus salivarius K12, пізніше до назви приєднали додаток BLIS K12 (Bacteriocin-Like Inhibitory Substance; бактеріо­циноподібні інгибіторні субстанції).

Чому мікрофлора така важлива?

Постійний склад популяції бактерій в роті і горлі створює сталі умови, які можуть бути комфортні або некомфортні для певних мікроорганізмів. Люди, в яких основну частину мікрофлори ротової порожнини складає Streptococcus salivarius K12, майже не хворіють на ГРВІ, не страждають на галітоз, мають здорові ясна. [2] Тому що патогенні мікроорганізми в сусідстві з корисними бактеріями відчувають себе погано. Якщо баланс змінюється у бік умовно патогенних організмів, то природний захист слабшає.

Str. salivarius K12 утворює дві речовини, які саме і борються з інфекцією: саліварицин А (зупиняє розмноження бактерій) і саліварицин Б (знищує бактерії).

Природний захист для кожного

Чи є можливість кожному мати природний захист від інфекцій? Так. Виникла ідея створити Бактобліс, що містить Streptococcus salivarius K12, щоб кожен мав можливість отримати такі важливі для здоров’я бактерії.

  • Корисні бактерії Бактобліс заселяють слизові рота і горла, та не дають розмножуватись патогенним мікроорганізмам. [1],[3]
  • Речовини, що виробляє Streptococcus salivarius K12, стимулюють місцеві імунні клітини до протидії вірусам. Тому ГРВІ не лише не спричинюють гнійних ускладнень, а й самі минають дуже швидко. [4]

Саме тому, що Бактобліс складається з корисних для людини бактерій, він є абсолютно безпечним.

Література

  1. Developing Oral Probiotics From Streptococcus salivarius
  2. Probiotic BLIS K12 Defends Against Variety of Oral Infections in Children, Study Suggests
  3. Новый пробиотический штамм Streptococcus salivarius K12 в клинической практике
  4. Clinical experience of Streptococcus salivarius K12 use for the prevention of pharyngotonsillitis and respiratory infections in children