
Коротко про респіраторний дисбіоз у дітей. Основні симптоми
Респіраторний дисбіоз (дисбактеріоз) – це стан мікробного дисбалансу верхніх дихальних шляхів. Не є самостійним захворюванням, наслідок іншого патологічного процесу.
У малюків першого року життя заселення бактеріями слизових оболонок відбувається під час пологів. Але для формування стійкого балансу мікрофлори потрібен час. Тому респіраторний дисбіоз у малюків розвивається частіше, аніж у дорослих.
Основні причини виникнення респіраторного дисбіозу у дітей
Зміна складу мікрофлори – це наслідок несприятливих обставин. Чинники, що сприяють розвитку дисбактеріозу у дітей:
- неповноцінне харчування;
- алергія;
- лікування антибіотиками, цитостатиками;
- недотримання санітарно-гігієнічних норм – порушення температурного режиму, вологості в домі;
- нехтування правилами догляду за дитиною під час ГРЗ.
У немовляти причинами дисбіозу є пізнє прикладання до груді та штучне вигодовування.
Порушення мікробіоценозу сприяє активізації умовно-патогенної флори. Це викликає зниження місцевого (на слизових оболонках) та загального імунітету.
Ускладнення дисбіозу – це часті застуди, бронхіти, риносинусити, тонзиліт, проблеми з засвоєнням поживних речовин.
Заходи з усунення респіраторного дисбіозу
При підозрі на респіраторний дисбактеріоз у дитини потрібно пройти комплексне обстеження, виявити його причини. В іншому випадку терапія малоефективна.
Лікування дитячого дисбіозу включає:
- Пригнічення патогенної флори на слизових оболонках – в гортані, носогорлі.
- Виключення факторів, що сприяють порушенню мікробного балансу. Дотримання санітарно-гігієнічних норм, режиму харчування та відпочинку.
- Поновлення мікробіоценозу з застосуванням респіраторних пробіотиків. В тому числі продукту Бактобліс від «Блустоун-Фарма».
Чим лікувати дитину від дисбіозу вирішує педіатр. Можливе залучення лікарів суміжних спеціальностей – отоларинголога, імунолога, гастроентеролога.
Як потрібно приймати Бактобліс
Слизова оболонка носогорла – це перша лінія захисту організму. За неконтрольованого розмноження патогенної флори розвивається дисбіоз. Причини виникнення – дія патогенної флори та лікарських засобів. Нормалізація мікробіоценозу запобігатиме розвитку ускладнень, прискорить одужання.
Респіраторний пробіотик Бактобліс містить штами S.Salivarius K12. Ці симбіонти входять в склад нормальної флори носогорла. Вони колонізують слизові оболонки, придушуючи стафілокок, кишкову паличку, протеї.
Пробіотик приймають 1 раз на добу не менш 10 днів. Для дітей першого року життя виробник передбачив розчинну форму в саше.
Бактобліс саше
Для малюків від 6 місяців спеціалісти швейцарської компанії «Блустоун-Фарма» розробили нову форму респіраторного пробіотика. Він доповнений вітаміном D3.
Переваги продукту:
- Фізіологічність – смоктальний рефлекс є вродженим вмінням малюка. А розсмоктування – найефективніший метод колонізації носогорла корисною флорою.
- Локалізація – продукт працює у вогнищі запалення.
- Вітамін D3 в складі – простий та безпечний метод профілактики рахіту.
- Зручність – вміст саше наносять на змочену водою соску-пустунку та пропонують дитині. Або розчиняють у воді та дають за допомогою ложки.
- Безпека – продукт Бактобліс є сертифікованим пробіотиком і продається лише в аптеках.
Способи лікування від дисбактеріозу в сучасній медицині є стандартними. Це пригнічення патогенної флори та відновлення нормального мікроценозу. Кращий вибір для малюка першого року життя – це нова форма респіраторного пробіотика Бактобліс.