• /
 • /

Коротко про респіраторний дисбіоз у дітей. Основні симптоми

Респіраторний дисбіоз (дисбактеріоз) – це стан мікробного дисбалансу верхніх дихальних шляхів. Не є самостійним захворюванням, наслідок іншого патологічного процесу.

У малюків першого року життя заселення бактеріями слизових оболонок відбувається під час пологів. Але для формування стійкого балансу мікрофлори потрібен час. Тому респіраторний дисбіоз у малюків розвивається частіше, аніж у дорослих.

Основні причини виникнення респіраторного дисбіозу у дітей

Зміна складу мікрофлори – це наслідок несприятливих обставин. Чинники, що сприяють розвитку дисбактеріозу у дітей:

 • неповноцінне харчування;
 • алергія;
 • лікування антибіотиками, цитостатиками;
 • недотримання санітарно-гігієнічних норм – порушення температурного режиму, вологості в домі;
 • нехтування правилами догляду за дитиною під час ГРЗ.

У немовляти причинами дисбіозу є пізнє прикладання до груді та штучне вигодовування.

Порушення мікробіоценозу сприяє активізації умовно-патогенної флори. Це викликає зниження місцевого (на слизових оболонках) та загального імунітету.

Ускладнення дисбіозу – це часті застуди, бронхіти, риносинусити, тонзиліт, проблеми з засвоєнням поживних речовин.

Заходи з усунення респіраторного дисбіозу

При підозрі на респіраторний дисбактеріоз у дитини потрібно пройти комплексне обстеження, виявити його причини. В іншому випадку терапія малоефективна.

Лікування дитячого дисбіозу включає:

 1. Пригнічення патогенної флори на слизових оболонках – в гортані, носогорлі.
 2. Виключення факторів, що  сприяють порушенню мікробного балансу. Дотримання санітарно-гігієнічних норм, режиму харчування та відпочинку.
 3. Поновлення мікробіоценозу з застосуванням респіраторних пробіотиків. В тому числі продукту Бактобліс від «Блустоун-Фарма».

Чим лікувати дитину від дисбіозу вирішує педіатр. Можливе залучення лікарів суміжних спеціальностей – отоларинголога, імунолога, гастроентеролога.

Як потрібно приймати Бактобліс

Слизова оболонка носогорла – це перша лінія захисту організму. За неконтрольованого розмноження патогенної флори розвивається дисбіоз. Причини виникнення – дія патогенної флори та лікарських засобів. Нормалізація мікробіоценозу запобігатиме розвитку ускладнень, прискорить одужання.

Респіраторний пробіотик Бактобліс містить штами S.Salivarius K12. Ці симбіонти входять в склад нормальної флори носогорла. Вони колонізують слизові оболонки, придушуючи стафілокок, кишкову паличку, протеї.

Пробіотик приймають 1 раз на добу не менш 10 днів. Для дітей першого року життя виробник передбачив розчинну форму в саше.

Бактобліс саше

Для малюків від 6 місяців спеціалісти швейцарської компанії «Блустоун-Фарма» розробили нову форму респіраторного пробіотика. Він доповнений вітаміном D3.

Переваги продукту:

 1. Фізіологічність – смоктальний рефлекс є вродженим вмінням малюка. А розсмоктування – найефективніший метод колонізації носогорла корисною флорою.
 2. Локалізація – продукт працює у вогнищі запалення.
 3. Вітамін D3 в складі – простий та безпечний метод профілактики рахіту.
 4. Зручність – вміст саше наносять на змочену водою соску-пустунку та пропонують дитині. Або розчиняють у воді та дають за допомогою ложки.
 5. Безпека – продукт Бактобліс є сертифікованим пробіотиком і продається лише в аптеках.

Способи лікування від дисбактеріозу в сучасній медицині є стандартними. Це пригнічення патогенної флори та відновлення нормального мікроценозу. Кращий вибір для малюка першого року життя – це нова форма респіраторного пробіотика Бактобліс.