• /
  • /

Якщо стоматит повертається — час приймати Бактобліс

Лікувати дитину від стоматиту, зазвичай, доводиться із застосуванням антибактеріальних та протигрибкових препаратів. Та навіть тривалий курс цих ліків не завжди остаточно припиняє запальний процес слизової оболонки рота: інфекція нерідко виявляється стійкішою за препарати.

Як збудникам стоматиту вдається протистояти протимікробним препаратам?

Виявлено, що найстійкішими до впливу ліків є змішані колонії грибків та бактерій. В такій спільноті мікроорганізми з різним типом обміну та способом харчування підтримують одне одного за несприятливих впливів, утворюють щільну біоплівку, яку важко зруйнувати повністю. Коли застосовують антибіотик — грибки прикривають бактерії, коли протигрибкове —  бактерії допомагають витримати це грибкам. Пов’язані в одну біоплівку різні мікроорганізми поводять себе більш агресивно щодо слизових, аніж могла би ізольована колонія окремо. Грибки глибше проникають в слизові та можуть там міцніше утримуватись під прикриттям бактерій. Пошкодження тканин при цьому значно більші.

Проблема стоматиту комплексна

На важкість перебігу хвороби великою мірою впливає попередній стан організму. Чи є ресурси протистояти чужерідним агентам? В якому стані імунна система загалом, та бар’єрні функції слизових оболонок зокрема? Навіть кількість солодкого на день та тривалість чищення зубів на ніч мають значення.

На слизових ротової порожнини завжди живуть мікроорганізми, в роті не може бути стерильно. Кожного разу, коли вдається знищити патогенні мікроорганізми ліками, слизові знов заселяються флорою.

Ми можемо грати на випередження, та заселяти слизові бактеріями-захисниками, які створюють стійкий до патогенних організмів бар’єр. Це допомагає уникнути утворення стійких до препаратів біоплівок хвороботворних мікроорганізмів.

Яку тактику лікування стоматитів пропонують лікарі

Дослідження дії Бактобліс на колонії патогенних мікроорганізмів виявило, що навіть при наявності змішаної патогенної флори, грибки плюс бактерії, він допомагає припинити запалення та позбутись інфекції. Антибактеріальна та протигрибкова терапія без застосування Бактобліс не показали такої самої ефективності.

Більш докладне вивчення протидії Бактобліс змішаним колоніям виявило, що Streptococcus salivarius K12 чинить прямий вплив на здатність мікробів прикріплюватись до слизових оболонок рота. Збудники стоматиту не мали змоги проникати в слизові оболонки та руйнувати їх, навіть при утворенні біоплівки. Під дією Бактобліс вони швидко та безпечно виводились в стравохід, тобто проковтувались зі слиною та їжею, де вже не могли завдати шкоду.

Під час стоматиту та для його профілактики завжди доречно застосовувати Бактобліс. Він може бути частиною комплексної терапії. Одужання від стоматиту в цьому випадку буде відбуватись набагато швидше, а ризик переходу хвороби в хронічну форму значно знижується.