Блог

Болит ухо у ребенка
Повернутися назад
13 травня 16:43

Отит у дитини. Симптоми, діагностика та лікування

Отит - це збірна назва захворювань системи вуха. Сюди входять зовнішній слуховий прохід, барабанна перетинка, завитка, кісткові структури, євстахієва труба. Захворювання є ускладненням ГРЗ, ГРВІ, риносинуситів, тонзилітів.

Причини

Причини отиту у дітей - це ураження бактеріальною флорою, поява фурункула на стінці слухової труби, порушення відтоку виділень носа. Вкрай рідко збудником є ​​дріжджі або грибки.

У малюків євстахієва труба, що з'єднує барабанну порожнину і систему гайморових пазух, широка і коротка. Виділення носа легко проходить по ній і потрапляє в систему середнього вуха. Природний відтік порушений, умови для розмноження патогенної флори - ідеальні. І серед ночі малюк прокидається з криком «болить вушко»! Щоб не зіткнутися з такою проблемою, лікарі рекомендують проводити профілактику отиту за допомогою респіраторного пробіотика Бактобліс. Його прийом допомагає посилити захисні механізми організму у дітей.

Отит у дітей. Симптоми на різних стадіях захворювання

Симптоматика захворювання залежить від стадії патологічного процесу. Середній отит у дитини на початкових етапах супроводжують:

 • шум у вусі, закладеність, відчуття рідини, що перекочується;
 • температура при отиті у дитини - на цій стадії не підвищена.

На другій стадії з'являється біль у вусі, наростає шум, підвищується температура. Далі без лікування отиту вуха у дитини наростає больовий синдром, в крові - лейкоцитоз. Може розвинутися оборотна глухота.

З розвитком патології відбувається перфорація барабанної перетинки. Гострий отит у дітей на цій стадії супроводжується гнієтечею, біль стихає, присутня туговухість. Тому, якщо з'явилися ознаки отиту у дитини - слід терміново звернутися до отоларинголога.

Лечение отита у ребенка

Лікування отиту у дітей консервативними методами

Гострий середній отит у дітей лікується в домашніх умовах. Дітям до 3 років запропонують госпіталізацію.

Медикаментозна терапія:

 • антибіотики - курс 7-10 днів - таблетки, ін'єкції, суспензії по вибору лікаря;
 • сульфаніламіди;
 • краплі в ніс та вухо;
 • вітаміни;
 • фізіопроцедури - УВЧ, тубус-кварц;
 • антигістамінні препарати - знижують набряк слизової оболонки носа;
 • пробіотики - для відновлення мікроценоза носоглотки. Кращим рішенням є Бактобліс від швейцарської компанії Bluestone-Pharma.

Гнійний отит у дитини - це показання до госпіталізації, але обговорюється з лікарем. Тактика ведення пацієнта аналогічна катаральній формі.

Важливо! Лікування отиту у дітей в домашніх умовах не має на увазі використання методів народної медицини. Їх застосовують тільки за погодженням з отоларингологом.

Респіраторний пробіотик Бактобліс для профілактики отиту

Після лікування отиту вуха у дитини показано відновлення біоценозу ротової порожнини. Ідеальним рішенням буде використання пробіотика Бактобліс від Bluestone-Pharma.

Препарат містить штами стрептокока - представника нормофлори ротової порожнини. Він колонізує носоглотку протягом 3 діб, підвищує місцевий імунітет, сприяє відновленню пошкодженої слизової оболонки.

Схема застосування респіраторного пробіотика:

 • відновлення після отиту, інших бактеріальних інфекцій носоглотки - 1 таблетка протягом 10 днів;
 • профілактика ГРЗ, ГРВІ - до 3 місяців.
 •  

Таблетки слід розсмоктувати в ротовій порожнині. Препарат дозволений до призначення дітям від 3 років і дорослим пацієнтам. Якщо малюк не може розсмоктати таблетку, то допускається її подрібнення.

Лікування отиту у дітей проводить лікар, виходячи із симптомів, віку і анамнезу маленького пацієнта. Батьки повинні виконувати всі призначення отоларинголога. Відновлення мікрофлори після агресивних препаратів - це обов'язковий елемент терапії. І нехай малюк росте здоровим!

Як застосовувати
Повільно розсмоктувати, не запиваючи водою
На ніч, після чистки зубів
Рекомендується не їсти і не пити мінімум 30 хвилин після прийому
Зберігати в холодильнику
Відновлення мікрофлори ротоглотки після курсу антибіотиків
1 раз на день
20-30 днів
Попередження і зменшення епізодів респіраторних захворювань
1 раз на день
30-90 днів
Галітоз (неприємний запах з рота) та захворювання ротової порожнини
1 раз на день
10-15 днів