Як швидше вилікувати дитину при болю у горлі?

Часто так буває: хворе горло лікують антисептиками та протизапальними, і надвечір, ніби-то, дитині стає краще, здається, що завтра все вже буде гаразд – але зранку горло знов болить. Чи це означає, що антисептики і протизапальні препарати не діють? Діють, але підхід до лікування потрібно дещо змінити.

Чому горло знов болить на ранок?

Антисептичні засоби використовують, як правило, у час неспання, біля трьох-шести разів на добу. Але за один день неможливо знищити всі хвороботворні бактерії в ротогорлі. І в той час, доки дитина спить і не приймає ліків, їх кількість знов збільшується. Це поновлює запалення і знов викликає біль в горлі. Лікування триває, але наступного ранку у дитини знов болить горло.

До чого це призводить?

Якщо запалення посилюється та розповсюджується, лікар може призначити сисиемний антибіотик. Найчастіше доводиться збільшувати термін прийому та дозу антибіотиків або місцевих антисептиків, для створення більшої концентрації їх у вогнищі запалення. Це вирішує проблему тимчасово, але згодом сприяє розвитку більш частих та більш сильних запалень в горлі у перспективі, через втрату корисної мікрофлори.

Як змінити становище?

Дослідження показали [1], що використання Бактобліс значно прискорює одужання при запаленні горла, а біль не повертається значно довше, аніж після лікування без відновлення респіраторної флори.

Чому він працює?

Бактобліс рекомендовано застосовувати на ніч, в той час, коли ніщо не заважає бактеріям Streptococcus salivarius K12 укріплювати свої позиції на слизовій рота та горла. Під час лікування запалення Streptococcus salivarius K12 вночі контролюють розмноження хвороботворних бактерій. Це навіть знижує необхідну дозу антисептика вдень. Біль в горлі швидко відступає, дитина одужує повністю, без ризику отримати недолікований тонзиліт, що може стати хронічним.

На графіку видно, як різняться результати та час лікування з Бактобліс та без нього. За умови застосування Бактобліс 30 ночей поспіль одночасно з антибактеріальною і протизапальною терапією, біль в горлі не повертається та зникає значно швидше. Саме застосування антисептиків та протизапальних такого ефекту не дає.

Було також виявлено, що профілактичне застосування Streptococcus salivarius K12 призводить до значного зниження на лише бактеріальних, а й вірусних фаринготонзилітів у майбутньому [2].

  1. Респіраторний пробіотик Бактобліс — природний захист горла
  2. Use of Streptococcus salivarius K12 in the prevention of streptococcal and viral pharyngotonsillitis in children